YORUM YAP
PUBG Durdurulamıyor, Bir Rekor Daha Geldi
Steam platformunda en çok oynanan oyun haline gelmesiyle birlikte satışlarının yavaşlayacağı düşünülen PUBG, yapılan açıklamayla birlikte bugün 20 milyonluk satış barajını aşmayı başardı. PlayerUnknown takma adıyla tanınan Brandon Greene tarafından yapılan açıklamada oyunculara teşekkür de edildi.

Anlık oyuncu sayısında Dota 2‘yi neredeyse ikiye katlamayı başaran yapım, gözünü GTA 5‘in tahtına dikmiş durumda. Bir süre önce sizlere benzer bir haber iletmiş ve oyunun rekor oyuncu sayısına eriştiğini de iletmiştik. Tabii GTA 5‘in satış sayılarını yakalaması pek mümkün görünmüyor bunu da belirtelim. En azından kısa vadede 85 milyon adet satılması pek de imkanlı durmuyor. Fakat bugünden itibaren rahatlıkla şunu söylemek mümkün; PUBG tartışmasız şekilde Steam platformunun lideri. Oturan oyuncu sayısını düşündüğümüzde anlık bir turnuva heyecanı ile rekor kırsa da, artık anlık olarak 750 bin kişi tarafından oynanıyor.

20 milyon adet satış gerçekleştiren ve bu sayede yapımcı firma Bluehole’a çok ciddi miktarlarda para kazandıran yapımın artık Aralık ayı ile birlikte tam sürüme geçiş yapacağını da hatırlatalım. İşin en çok merak edilen yanı ise Bluehole tarafından oyunda yer alan hataların giderilmesi, sunuculardaki abartı derecede gecikme süreleri yüzünden yaşanan sorunların ortadan kaldırılması, hilecilerden geçilmeyen TPS modunun düzeltilmesi ve yeni hile karşıtı çözümler üretilmesi konularında nasıl bir hamle yapacağı.

Birçok oyuncu önceki deneyimlerine dayanarak bahsi geçen düzeltmelerden hiçbirinin yapılmayacağını düşünüyor olsa da, bizler bu kadar da karamsar değiliz. En azından H1Z1 ve DayZ örneklerinde gördüğümüz gibi ilgisiz yapımcılarla uğraşmak durumunda da değiliz.