YORUM YAP
Samsung Galaxy S7'nin Su Geçirmez Özelliği Video ile Açıklandı

Teknolojinin büyüyen devi Samsung firmasının 2016 model Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin suya dayanıklı olması kullanıcılarda büyük bir merak konusu oluşturmuştu ve video paylaşım platformu olan Youtube'da JerryRigEverything kanalı aracılığı ile paylaşılan bir video'da nasıl suya dayanıklı haline geldiği anlatıldı.

Youtube üzerinden JerryRigEverything kanalı aracılığı ile paylaştığı videoda Samsung Galaxy S7'yi parçalarına ayırdı ve ve cihazın içerisinde sudan korumak için kasasında ve belirli bölgelerinde sızmasını engelleyen lastik ve contalardan bulunduğunu gözlemledi. Elektrik devrelerinin sudan zarar görmemesi için plastiğimsi yapıştırıcı parça kullanıldığını ve bu sayede Samsung firmasının devlerini sudan korumayı hedeflemiş gibi gözüküyor. Bununla birlikte hoparlörleri korumak isteyen Samsung firması hoparlöre su geçmesini önlemek amacıyla örgü şeklinde bir filmi hoparlörün üzerine çekmiş ve bu film sayesinde hava ve ses geçişine izin verilirken su geçişine izin verilmiyor.

Tüm bu önlemlerinin işe yaradığını, Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge'in 1.5 metre kadar 30 dakika boyunca suya dayandığını hatırlatabiliriz ve paylaşılan videosu izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.