YORUM YAP
Geçmişten Günümüze Tüm Instagram İstatistikleri Açıklandı

Dünya üzerinde en popüler sosyal medya uygulaması ve fotoğraf paylaşma platformu olan Instagram'ın geçmişten günümüze dek ilerleyişinin tüm istatistikleri yayımlandı. 2010 yılının ekim ayında kurulduktan sonra gelişimini kullanıcıların fotoğraf paylaşım tercih ve isteklerine göre şekillendiren Instagram, 2012 yılında Facebook bünyesine katıldı.

2012 yılında Facebook bünyesine katılmasının ardından kullanıcı kitlesinde büyük bir artış yaşandı. Aktif kullanıcı sayısı dünya genelinde aylık olarak 400 milyon kullanıcı'yı geçiyor. Bu sayıyı günlük olarak hesaplandığında ise ortalama olarak günde 75 milyon kullanıcı Instagram'ı aktif olarak kullanıyor. Gelen bu istatistikler ile dünya genelindeki  internet kullanım oranına oranlarsak, dünya genelinde internet kullanan insanların yaklaşık olarak yüzde 20'si Instagram uygulamasını kullanıyor. 

Instagram'ın tüm hesaplarına bakıldığında açılan hesapaların yüzde 51'ini erkekler oluşturuyor. Instagram'ın yüzde 90'lık gibi büyük bir kısmını gençler yani 13-27 yaş arası kişiler kullanıyor. Bu ilerlemenin geçtiğimiz yıllar içerisinde katlanarak devam edeceğini varsayıyoruz.