YORUM YAP
Twitter 10. Yaşını Kutluyor

Dünya çapındaki popüler medya siteleri arasında olan Twitter gün itibari ile 10 yaşına girdi. #LoveTwitter hastag'i ile doğum gününü kutlayan Twitter bu güne özel özel bir video ile günü güzelleştirdi. 21 Mart 2006 tarihinde Jack Dorsey tarafından kurulan ve günümüze kadar gelişimini başarılı bir şekilde sağlayan Twitter, günümüzün vazgeçilmez sosyal medya siteleri arasında yer  alıyor.

En büyük rakibi Mark Zuckerberg'in kurduğu Facebook'un liderliğini elinden alan Twitter firması hastag(etiket) sistemi ile birlikte popüleritesini arttırmıştı. 10 yaşına giren Twitter popüleriteliğini son 4-5 yıl içerisinde kazandı ve en popüler olduğu yıl 2014 yılıdır. 2014 yılından itibaren Twitter gün geçtikçe gerilemeye ve kullanıcı kaybetmeye devam etti. 2015 yılının Haziran ayında açıklanan verilere göre Twitter'ın 350 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Twitter ilk kurulduğu yıllarda twttr adını kullanıyordu ve ilerleyen zamanlarda ismini değiştirerek Twitter yaptı.

Twitter firması 10.yaşını kutlamak için bir video düzenledi ve #LoveTwitter hastag'i ile yayımlamam bu videoda kullanıcıların geçmişte yazdığı yorumlar, dünyadaki önemli gelişmeler vb. bilgler yer alıyor.