YORUM YAP
Google'dan Chromebook'ı Hackleyebilene 100.000 Dolar Para Ödülü

Arama motoru devi Google firması daha önceden yaptığı açıklamalarda Chromebook ve Chrome için tüm güvenlik açıklarını kapattıkları ve herhangi bir güvenlik açığı bulan hackerlara para ödülü vereceğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde hackerlara vereceği ödülü 2 katına çıkaran Google firması dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Bu sayede Chromebook'u hackleyen kişi veya kişiler Google tarafından 100.000 dolar para ödülü kazanacaklar. Her büyük şirketin olduğu gibi Google firmasının da kendi güvenliğini test etmek için çeşitli para ödülleriyle gözden kaçan güvenlik açıklarını kapatmayı hedefliyor. Bu ödülü kazanmak için misafir modundaki bir  Chromebook'u hackleyerek yönetici haklarına sahip olmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştiren kişi para ödülünü kazanacak ve ilerleyen zamanlardada Google ile birlikte çalışma fırsatı bulacak.

Tek verilen ödül bu olmamakla birlikte bulunan sistem açığının kritikliğine ve işlevselliğine göre 500 dolar ila 15.000 dolar arasındada para ödülü dağıtacağını duyuran Google firması 2010 yılından bu yana hackerlara toplamda 6 milyon dolardan fazla para ödülü dağıttığını açıkladı.