YORUM YAP
İOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı

Teknoloji devi Apple firmasının uzun süredir devam eden İOS 9.3 Beta sürecini gün içinde bitirdi ve full sürümünü yayımladı. 8. Betanın ardından sorunsuz bir şekilde yayımlanan İOS 9.3 güncellemesinde kullanıcıları büyük sürprizler bekliyor. 22 Mart 2016 (bugün) düzenlenen "Let Us Loop You In" etkinliğinde tasarlayıp ürettiği yeni ürünleri tanıtan teknoloji devi, uzun bir deneme sürecinin ardından İOS 9.3 güncellemesininde tanıtımını yaparak yayımladı. İOS 9.3 güncellemesi İphone 4s ve üst modelleri için ve İpad mini ve sonrası tüm cihazlara bu güncelleme yapılabiliyor. İOS 9.3 birçok yenilikle birlikte geldi.

İşte bu yeniliklerden bazıları; İlk yenilik göz sağlığı ile alakalı yani cihazınızın saat ve mevcut konumuna göre otomatik olarak kendini ayarlayıp akşam olduğunda ekran renklerini değiştiriyor ve sabah olunca eski haline getiriyor. Bu sayede hem pil tasarrufunu hemde göz sağlığını korumuş oluyor. Bir diğer yenilik ise Notlar uygulamasında kaydetmiş olduğunuz notların gizliliği için şifre veya parmak izi kilidi ile güvenlik sağlanıyor ve İOS 9.3 ile birlikte gelen yeni özelliklerden biri ise bu güncelleme ile birlikte tek İphone cihazınıza birden fazla Apple Watch tanımlayabilirsiniz.

 İOS 9.3 güncellemesini cihazınıza yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden veya iTunes aracılığı ile Güncellemeleri Denetle kısmından sorunsuz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

İOS 9.3 güncellemesini alabilecek cihazları öğrenmek için daha önceden yayımladığımız habere gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.