YORUM YAP
Youtube Facebook ve Twitter'a Rakip Oluyor

Dünyaca ünlü video paylaşma ve saklama platformu olan Youtube, sosyal medya sitesi Twitter'ın popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope'a rakip olarak nitelendirilen bir uygulama geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Büyük bir değişiklik olmazsa Youtube'un geliştirdiği bu uygulamaya Connect ismini vermesi bekleniyor. VenteruBeat tarafından aktarılan bilgilere göre uzun bir süredir çalışma içerisinde olan Youtube, yakın bir zaman içerisinde canlı yayın uygulaması olan Connect'i kullanıcılarının beğenisine sunarak piyasayı yoklamayı planlıyor.

Bu uygulamayı hem Android hemde İOS işletim sistemlerine sunmayı düşünen Youtube firması sadece Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope'un değil aynı zamanda Facebook'un canlı yayın uygulaması olan Facebook Live'ın 'da rakibi olacak. Kullanıcılarının istedikleri yer ve zaman içerisinde mobil cihazları sayesinde Youtube Connect ile canlı yayın yapabilme özelliğini sağlamayı düşünen firma aynı zamanda canlı yayın izleyicileri arasındada bir sohbet penceresi oluşturarak izleyicilerden tam not almayı hedefliyor.

Bununla birlikte çekilen videoları Youtube üzerinde herhangi bir kanala kaydedip daha sonradan izleme fırsatınıda kullanıcılarına açmayı planlıyor. Youtube'un bu denli büyük girişimi Facebook ve Twitter'ın geri kalmamak için canlı yayın uygulamalarını zaman içerisinde yenilikler katarak güncelleştirmeye zorluyor.