YORUM YAP
Google Chrome'a Güçlü Rakip Geldi: Vivaldi

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google Chrome'a uzun bir zamandır rakip yoktu ve en iyi tarayıcı olarak üst sıralarda yer alıyordu. Ama artık Google Chrome güçlü bir rakip ile karşı karşıya. Uzun zamandır beta sürecinde olan Vivaldi adlı tarayıcı tam sürüm ile yayımlandı.

İnternet Exlorer'ın aşırı derece RAM kullanmasından ve sürekli donmasından kaynaklı olarak kullanıcılar Google Chrome'u tercih etmişti ancak Google Chrome'da ne kadar hızlı ve donma sorunu olmasa da RAM tüketimi konusunda İnternet Exlorer'dan bi farkı kalmadı.

Vivaldi, 2015 yılından günümüze kadar geliştirme sürecindeydi ve 1.0 sürümüyle indirime açıldı. Vivaldi'nin yapımcıları daha önceden Opera Software 'ide kurmuş ve yönetmiştir.

Vivaldi'nin birkaç önemli özelliklerinden kısaca bahsedecek olursak;

Açılan Sekmeleri Gruplama : Açılan sekmeleri birbirinin üzerine bırakarak gruplar oluşturabiliyor ve dağınıklığı azaltarak düzenli olarak kullanabilmeye olanak sağlıyor. 

Sekme Grubu Döşeme : Vivaldi'nin bu işlevi ile birlikte birçok sayfayı aynı anad görebilir ve sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz.  

Oturum : Beğendiğiniz ve hoşunuza giden sekmeleri kaydederek ihtiyacınız anında kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlıyor.  

Notlar : Bu özellik sayesinde gezindiğiniz sayfalara kısa kısa notlar bırakarak bir sonraki girişinizde bu notlar sayesinde aradığınız şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Vivaldi aynı zamanda tüm Google Chrome eklentilerini de destekliyor. 

Vivaldi İnternet Tarayıcısını Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz.