YORUM YAP
İOS 10 Güncellemesi ile Gelecek olan Yeni Özellikler

Teknolojinin dev firması olan Apple, İOS işletim sistemi cihazları için yeni güncelleme için çalışmalarını sürdürüyor.

En son olarak İOS 9.2'yi yayımlayan Apple firması İOS 10 ile birlikte kullanıcılarının beklentilerini büyük ölçüde karşılamayı hedefliyor. Apple firmasının her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği WWDC yani (Worldwide Developers Conference) etkinliğini bu sene 13 Haziran ila 17 Haziran arasında yapacak.

Bu etkinlik sırasında Apple firmasının İOS işletim sistemleri için İOS 10'uda tanıtması bekleniyor. İOS 10 ile birlikte Fotoğraflar uygulamasında değişiklik yapılması bekleniyor. Fotoğraflar uygulamasının yeni sürümünde kullanuıcılar EXIF verilerini direk uygulama içerisinden düzenleme fırsatına sahip olacaklar. Bununla birlikte İOS 10 ile birlikte tam 74 adet yeni emoji modelide cihazlara eklenecek.

İOS 10 ile birlikte gelecek olan en önemli özelliklerden biri ise gereksiz çalışan uygulamaların gizlenebilecek olması. Apple CEO'su Tim Cook 2015 yılının eylül ayı içerisinde yaptığı açıklamada İOS 10'da olabilecek bir özellik hakkında kısa bir bilgi vermişti. Bu bilgide cihaz uygulamalarının kullanıcı tarafından silinmesi ve İOS içerisinde düzensizliğe ve birçok soruna neden oluyordu bu nedenden ötürü İOS 10 ile birlikte kullanıcılar gereksiz uygulamaları gizleyerek daha rahat bir kullanıma sahip olacaklar. Uygulamaların gizlenebilme olanağı iTunes'den yapılan açıklamada İOS 10'dan sonra geleceği söyleniyordu fakat Apple bir yolunu bulmuş olacakki İOS 10 ile birlikte uygulamalarının gizlenebilirliği özelliğinide getirmeyi planlıyor. 

WWDC etkinliğinin yaklaşmasıyla İOS 10 ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler sunmaya devam edeceğiz.