YORUM YAP
Google'da En Çok Aranan Kelimeler

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google, Türkiye'deki 1 Ocak 2016 ila 31 Mart 2016 tarih aralığındaki arama motorunda en çok kullanılan kelimeleri açıkladı. Bu kelimeler sırasıyla "Facebook", "Youtube", "Hava Durumu", "Google", "sahibinden", "haber" ve "mynet" kelimeleri yer aldı. Açıklanan bilgilere göre Google üzerinden Türkiye gelelinde en büyük yükseliş gösteren aramalar ise "Bir Garip Aşk", "Survivor", "Kısmetse Olur","Milli Piyango" ve "ÖSYM" kelimeleri oldu.

Sağlık kategorisinde ise Bursa ilk sırayı alırken "randevu", "kalp" ve "SGK" gibi kelimeler arandı.

Seyehat kategorisindeki aramalara baktığımızda "uçak" kelimesi ilk sırayı alırken "THY", "İstanbul", "uçak bileti" kelimeleride uçak kelimesinden sonra seyehat kategorisinde en çok aranan kelimeler oldu.

Spor kategorisinde en çok aranan kelimeler sırasıyla "lig", "Fenerbahçe", "Galatasaray", "LigTv", "maç" ve "Beşiktaş" olurken bu kelimeleri "Galatasaray Lazio", "Fenerbahçe Braga" ve "Amedspor" büyük bir yükselişle takip etti. 

İnternet kategorisindeki aramalarda "Google", "Hotmail", "Twitter", "Vodafone", "Turkcell" ve "Samsung" sıralaması oluşurken "sigara fiyatları", "Turk Telekom" ve "ais" aramalarda yükselişe geçti.