YORUM YAP
Çin Malı Porsche Macan Üretildi

Çin özellikle telefon üzerinde yapılan sahte üretimlerle sürekli gündeme geliyordu fakat bu sefer otomobil sektöründe ilginç bir örnekle karşılaşıldı. Almanya'da üretimi yapılan Porsche'nin en popüler otomobil modellerinden olan Macan, Çin'de adeta birebir aynısı olarak kopyalandı.

Yapılan bu kopyalama üzerine yoğun tepçi çeken üretici firma bu tepkilere rağmen Pekin'de düzenlenecek olan otomobil fuarın'da bu aracı tanıtması bekleniyor. Üretilen bu aracın adı ise Zotye SR8 olacak. Çinliler sürekli olarak yeni bir marka yaratmak yerine tanınmış markaların mevcut olan ürünlerini taklit etmeyi tercih ediyor ve bu taklit çoğunlukla telefon piyasasında gerçekleşiyordu.

Ama bu sefer Çinlilerin hedefinde lüks otomobil firması Porsche vardı ve en çok tutulan otomobili olan Porsche Macan Çin üreticiler tarafından kopyalandı. Üretilen yeni otomobil 20.000 dolar üzerinden satışa çıkması bekleniyor. Porsche'nin bu kopyalama olayına nasıl karşılayacağı bilinmez ama otomobil severlerin Zotye SR8'i merakla beklemeye başladı.