YORUM YAP
En İyi Kamera Özelliklerine Sahip Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonlar gün geçtikçe daha çok hayatımızla iç içe olmaya devam ediyor ve gün geçtikçe diğer teknoloji ürünlerine duyulan ihtiyaçları bu mobil cihazları karşılıyor. Bunun en basit örneği ise kameralar. Peki günümüzde en iyi kamera özelliklerine sahip cihaz hangisi haberimizde bunu sizler için açıkladık.

Akıllı telefonlar konusunda özellikle geçtiğimiz son 2 yıl içerisinde önemli gelişmeler ve büyük bir gelişim yaşandı. Diğer firmalar arasında artan megapiksel savaşlarının kullanıcı tarafında megapikseli yüksek olan cihazların daha iyi fotoğraf çektiği algısını oluştursa da bu durum böyle değil. Çünkü kameranın iyi bir fotoğraf çekebilmesi için birçok etken var bunlardan en önemlisi ise sensör ve kullanılan lensin kalitesidir.

Samsung firmasının son tanıttığı Galaxy S7 Edge'de kullandığı 12 megapiksel kamera sensörü, bir önceki nesil olan 16 megapiksel kamera sensörüne sahip olan Galaxy S6 Edge'den tam %90 daha fazla ışık alıyor ve dolayısıyla  daha profesyonel bir görüntüyü yakalayabiliyor.  

En iyi kamera özelliklerine sahip olan akıllı telefonlardan 2 tanesini ele alacak olursak; Samsung ve Lg bu sıralamada birbirine rakip oluyor. Güney Koreli iki teknoloji devinin hemen hemen her alanda birbirine rakip olmaya devam ediyorlar ama LG firmasının G4 modelli cihazı bir adım öne çıkmayı başardı. Özellikle sektörde ilk  f/1,8 diyafram aralığını çok iyi kullanmasıyla ve 16 megapiksel IMX240 sensörü ile birlikte LG G4 Samsung kameralarından bir adım önde.