YORUM YAP
Twitter Sosyal Medya'dan Çekildi

Son zamanlardaki kötü gidişatı bir türlü düzeltemeyen Twitter, sosyal medya alanında beklenen performansı sağlamayamayınca İOS üzerinde önemli bir değişiklik yaptı.

Son senelerde hızlı yükselişe geçen sosyal medya devi Facebook gibi çıkış sağlamayı planlayan Twitter mevcut kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik çalışmalar yapsada bu konuda başarılı olamadı.

Tüm bunların sonucunda Twitter sosyal medya özelliğinden vazgeçiyor. Bu konuda internet ve İOS işletim sistemine sahip cihazlardaki mevcut uygulamalarda Twitter'ın sosyal medya yerine artık sadece haberler bölümünde yer alacağını belirtti.

Sürekli Facebook'a rakip olarak görülmesine karşın Facebook ile arasında oldukça fark var ve bu farkı bir türlü kapatamayan Twitter, Facebook ile başka bir alanda kapışmaya hazırlanıyor.

 

Kendini sosyal medya üzerinden çıkaran Twitter yönetimi bundan sonra haberler kategorisinde piyasa da olmaya devam edecek. İOS işletim sistemine ait cihaz kullanıcıları bundan sonra Twitter'ı indirmek istediklerinde sosyal medya değil haberler bölümünden indirebilecekler.