YORUM YAP
League of Legends (LOL) 6.9 Yamasını Detaylarıyla Açıkladık

Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde oldukça geniş bir oyuncu kitlesini yakalayan League of Legends, yeni getirdiği 6.9 yaması ile birlikte oyun içerisinde köklü bir değişikliğe gitti. Oyun yapımcısı Riot Games tarafından yayınlanan 6.9 yaması ile birlikte League of Legends'ta özellikle büyücü karakterler ve oyun içi görevler sisteminde köklü bir değişiklik yapıldı.

Yama gelmeden önce tanıtılan yeni ejderhalar oyuna eklendi ve  bir çok eşyada dengelemeye yönelik düzeltmeler yapıldı. Değişiklik yapılan bazı karakterler; Vladimir, Malzahar, Cassiopeia, Zyra, Brand ve Vel'koz olarak açıklandı.

Özellikle Vladimir karakterinin Kan Yağmuru (E) yeteneğinde büyük değişikliğe gidildi ve karşı rakibe hasar verirken daha fazla sağlık değeri feda edecek ve Vladimir artık daha geniş alanlara hasar etkisi yaratabilecek.

Malzahar, yeni getirilen pasif yeteneği ile birlikte artık daha defansif bir karakter oldu ve pasif yeteneği sayesinde kitle kontrolden etkilerinden ve rakip tarafından alacağı saldırı hasarlarından büyük bir ölçüde kurtulabilecek.

 

Cassiopeia ise Zehir (W) yeteneği ile birlikte rakiplerini zora düşüreceğe benziyor. Yeni güncelleme ile birlikte daha büyük bir alana etki edecek olan Zehir yeteneği koridoru kapatarak rakiplerini sıkıştırma olanağını sağlayacak.

Zyra, pasif yeteneği ile artık haritaya tohum bırakabilecek ve Zyra tohumlarını önceden belirli sürede bırakıyordu fakat güncellemeden sonra tohumla oynanışı ciddi bir şekilde etkileyecek.

Brand ise  kitle kontrol konusunda değişikliğe gitti ve pasif yeteneği biriken 3 adet alev yükü yeni güncelleme ile birlikte saldırılan karşı rakibin etrafında patlamalar meydana getirecek.

Değişikliğe gidilen son karakter olan Vel'koz'da ise artık Yaşam Formu Parçalama Şuası (R) yeteneği ile birlikte rakibe daha çok hasar verecek ve diğer yeteneklerine etkie eden yetenek gücünde azalmalar gözükecek.  

Riot Games tarafından yayınlanan yama notlarına bakmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.