YORUM YAP
Google Torrent'e Büyük Darbe İndirdi

Arama motoru devi Google, internet dünyasında torrent sitesi denilince ilk akla gelen sitelrden biri olan The Pirate Bay'a darbe indirdi ve Google üzerinden erişimini kapattı.

Torrent siteleri internet üzerinde kullanıcılara sunulan güzel olanaklardan biri olmasına karşın günümüzde korsan içerikleri yaymak amacıyla daha fazla kullanıldığı için kötü bir imaj sergiliyorlar. İllegal veya legal fark etmezsizin torrent severlerin günlük olarak takip ettiği sitelerden biri olan The Pirate Bay sitesi son zamanlarda yaşadığı sorunların ardından bu kez darbeyi Google'dan yedi.

Gün itibari ile Google The Pirate Bay sitesine zararlı site damgasını  yapıştırdı ve Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinden giriş yapmaya çalışan kullanıcılar zararlı site uyarısı ile karşılaştılar. Arama motoru devi Google firmasının neden sadece The Pirate Bay sitesi için bu kapatma kararının alındığı bilinmiyor fakat geçmiş günlerde Google'ın zararlı site filtresine birçok sitenin takıldığı haberlerini almıştık.

 

The Pirate Bay yöneticileri sitenin tekrar değerlendirilmesi için Google'a başvuruda bulundular ve sitede herhangi bir zararlı içeriğin bulunmadığını dile getirdiler. Başvuru sonucunun ne olacağını ilerleyen zaman içerisinde göreceğiz.