YORUM YAP
İphone 7 Satışlarında Patlama Bekleniyor

Teknoloji devi Apple, 2015 yılı içerisinde İphone satışlarında ciddi oranda düşüş yaşandı ve Apple bu düşüşü yeni tanıtmaya hazırladığı İphone 7 ile tersine döndürmeye hazırlanıyor.

Birçok teknoloji yorumcusu tarafından yorumlanan eski modellere benzemesi nedeniyle satış başarısını yakalamasının zor gözüyle bakılsada yapılan anketler, piyasa araştırması gibi alanlarda Apple İphone 7 ile birlikte tarihte en çok satılan İphone olabileceğini işaret ediyor.

Genel olarak İphone satışlarının tarihsel statüleri incelendiğinde kullanıcılar yeni bir İphone satın almak için iki yıl beklediği görülüyor kısaca 2013 yılında İphone satın alan kullanıcıların çoğu telefon satın almak için 2015 yılını tercih etmiş.

Bunun doğrultusunda 2014 yılında İphone satın alan kullanıcıların 2016 yılı ile birlikte tekrardan İphone satın alacaklarının kanısına varılıyor. Apple tarafından açıklanan bilgilere göre şuanda piyasada bulunan İphone'ların yüzde 25'i iki yaş ve daha fazla olduğunu açıkladı. Bununla birlikte İphone 7'nin satış oranlarında bu yüzde 25'lik kısmın İphone 7'yi satın alma olasılığına büyük bir gözle bakılıyor ve şayet bu satış gerçekleşirse 120 milyon adet İphone 7 satılmış olacak.