YORUM YAP
Google Play Kullanılmayan Uygulamaları Kaldırma Uyarısı Verecek

Arama motoru devi Google'ın uygulama mağazası olan Google Play, mobil cihazlardaki depolama alanı sınırlı olan Android telefon kullanıcılarına yenilik getirmeyi hedefliyor. 

Bu yenilik ile birlikte Android kullanıcıları yeni bir uygulama yüklerken Google Play kullanıcıya fazla kullanmadığı uygulamaları silme uyarısı verecek ve bu sayede depolama alanından tasarruf sağlanacak.

Android Police sitesinde yer alan bilgilere göre Google Play, bu kaldırma sürecini kolaylaştırmak için kulanıcıya yeni bir arayüz göstererek bu arayüz sayesinde kolaylıkla uygulamalar kaldırılabilecek.

Günümüzde mevcut olan uygulamalar geliştikçe boyutlarıda buna bağlı olarak her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bununla beraber akıllı telefonlardaki microSD kart yuvalarınıda kaybediyor. Birçok kullanıcı bu durumdan ötürü şikayetçiydi.

Bu şikayetleri değerlendiren arama motoru devi Google, getireceği bu sistem sayesinde hem gereksiz uygulamaları kaldırarak cihazlar üzerindeki veri kirliliğini yok edecek hemde kullanıcıların şikayetleri bir nebze çözüme  kavuşacak. Geçmiş dönemlerde bu depolama alanı sorununu microSD kart yuvaları ile çözmeyi hedefleyen telefon üreticileri başta Samsung olmak üzere akıllı telefonlardan microSD kart yuvalarını çıkarmıştı bu sorunlar ile birlikte Samsung 2016 model cihazlarında microSD kart desteğini tekrar sunmaya başlasada bu microSD kartların geleceği pek parlak değil o yüzden daha kesin bir çözüm arayacaklarını düşünüyoruz.