YORUM YAP
Twitter'da Gece Modu Dönemi

Yakın bir zaman içerisinde sosyal medya alanından çekildiğini duyuran Twitter, yeniliklerle kötü giden gidişatını durdurmayı hedefliyor.

Twitter üzerinde çalıştığı yeni bir güncelleme ile birlikte "Gece Modu" özelliğini aktif edecek. Günümüzde gece modu özelliği özellikle mobil platformlarda sıkça kullanılmaya başlandı ve  arama motoru devi Google'ın işletim sistemi olan Android'e de gece modunu eklemeyi düşünürken geçtiğimiz ay içerisinde Apple İOS cihazlarında gece modunu duyurdu.

Bunlardan sonra ise Twitter Android'deki uygulamasına gece modu özelliğini eklemeyi düşünüyor. Bu gece modu sayesinde Twitter'da gece geç saatlerde gezinirken gözlerinizi korumayı hedefliyor. Arama motoru devinin raporlarına göre Twitter, Android uygulaması üzerine ekleyeceği gece modu ile birlikte geceleri belli bir saatten sonra bu özellik otomatik olarak devreye girip çalışacak.

Bu özellik ile birlikte gece modu aktif iken beyaz arka plan rengi koyu mavi renkle değişiyor ve buna ilave olarak Twitter tasarımlarında Meterial Design ile birlikte tasarımınıda yavaştan değiştirme yoluna gidiyor.Gece modu, sadece renkleri gözünüzü yormayacak renklerle değiştirmekle yetinmiyor ve gece modu renkleri insan ruhunuda dinlendiriyor.