YORUM YAP
Beklenen WhatsApp Özelliği Nihayet Geliyor

Sosyal medya devi Facebook'un satın almasından sonra Whatsapp her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor.

Kullanıcıların Whatsapp'da görmek istediği birçok özellik bulunuyor ve bu özelliklerin başında ise GIF uzantılı dosya görüntüleme var. Ve sonunda Whatsapp yetkilileri yaptıkları açıklamada  GIF dosya gönderimini yeni bir güncelleme ile birlikte yayınlayacağını duyurdu.

Her geçen gün kendini yenileyen Whatsapp, PDF dökümanları, sesli arama özelliği ve masaüstü uygulaması derken kendini çok farklı bir boyuta taşıdı ve milyonlarca kullanıcı kitlesini hala koruyor.

İOS işletim sisteminin 2.16.7.1 yapım numarasına ait olan Whatsapp beta sürümünde GIF desteğinin yer aldığı gözlemlendi. Yeni getirilecek olan bu GIF desteğinin kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanacak. Whatsapp tarafında yenilikler bitmek bilmiyor ve bu yenilikler arasında GIF desteğinden sonra görüntülü arama özelliğininde getirilme çalışmalarının sinyallerini vermeye başladı.

Kısa bir zaman önce Android işletim sistemli cihazlarda Whatsapp beta test programına kayıtlı kullanıcılar görüntülü arama özelliğini test etmeye başladı. Whatsapp'a gelecek son yenilik ise ZIP ve RAR uzantılı dosyalarında yakın bir zaman içerisinde sorunsuz bir şekilde gönderilecek olması.