YORUM YAP
Facebook'un Türk Rakibine Microsoft'tan Destek Geldi

Bursa'da yaşayan bir gencin geliştirmiş olduğu sosyal paylaşım sitesi dünyanın en popüler sosyal medya sitesi olan Facebook'a rakip oldu.

Bursa'lı Serkan Helvacı tarafından geliştirilen bu sosyal medya sitesine dünya teknoloji devi Microsoft'tan destek geldi. Projesini Microsoft'a sunan Serkan Helvacı projesinin Microsoft tarafından beğenilmesi üzerine destek gördü ve Microsoft'un tüm ürünlerini ücretsiz olarak kullanma hakkına sahip oldu.

Çocuk yaşlarından itibaren bilgisayar programlama üzerinde sıkça çalıştığını söyleyen Serkan Helvacı (18), yeni geliştirdiği sosyal paylaşım sitesine "Events Here" ismini verdi. Events Here sayesinde Microsoft'un dikkatini çekmeyi başardı. 

Geliştirdiği sosyal paylaşım sitesi hakkında kısa bilgi veren Serkan Helvacı, bu sosyal medya sitesi yazılımı sayesinde artık hareket ve faaliyet aramak isteyenler aradıklarını bir çıkla bulabilecek. Ayrıca Events Here ile kişi bulunduğu alandaki 25 kilometre çapındaki genişlikte herhangi bir sosyal faaliyet varsa görebilecek ve davet edilmeden katılabilecek.  

 

Bu projeye tek Microsoft'tan destek gelmedi, ayrıca Bahçeşehir Üniversitesin'den de tam burs kazandı. Yazılımın amacı hakkında bilgi veren Serkan Helvacı 25 kilometre çevresinde bulunan etkinlikleri kullanıcıya listeliyor ve listelenen etkinlikler arasından birini seçip katılabiliyorsunuz bu sayede kişinin kendi ilgi alanlarına uyan insanlarla tanışarak daha zevkli bir zaman geçirebileceğini amaçlıyor.

Sosyal medya devi Facebook'ta da böyle bir etkinlik sisteminin bulunduğunu fakat mevcut etkinliğin sadece davet edilen kişilerin gelmesini ve sadece arkadaş çevrelerinin toplanmasını sağlıyor ve biz bu yazılım ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyoruz, açıklamasında bulundu.