YORUM YAP
İşte WhatsApp'ın Gizli Özellikleri

Dünya genelinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp yakın zaman içerisinde birçok güncelleme aldı ve bu güncellemeler ile birlikte çoğu kullanıcının bilmediği birçok yeni özellik geldi.

Son gelen güncellemeler ile birlikte artık WhatsApp'ı açmadan gelen mesajlara cevap verebilme özelliği geldi ve bu sadece gelen özelliklerin bir tanesi.

WhatsApp'da gizli kalmış özelliklerden kısaca bahsedecek olursak;  Eğer İOS kullanıcısı iseniz en çok kiminle konuştuğunuzu, hangi arkadaşınızla konuştuğunuzu bulmak için cihazınızdan Ayarlar bölümünden Hesap > Bellek kullanımı yoluyla buradan toplamda kişilere kaç adet mesaj gönderdiğinizi öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte yeni metin biçimlendirme seçeneklerinede yenilik geldi ve yazmış olduğunuz yazıları ister italik ister üstü veya altı çizgili bir şekilde de yazıp gönderebiliyorsunuz. Eğer kalın bir yazı yazmak istiyorsanız yazacağınız mesajın başına ve sonuna (*) işaretini koymanız yeterli olacaktır. (*metin*) WhatsApp'n son güncellesinde gelen bir başka özellik ise uygulama içerisinden kolaylıkla video kaydedip bu videoyu arkadaşlarınızla kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

Son olarak eğer telefonunuzdaki kullanım alanı kısıtlıysa veya doluysa WhatsApp üzerinden size gelen resimleri veya videoların otomatik olarak kaydedilmesini engelleyebilirsiniz. Ayarlar > Veri kullanım yolundan "otomatik medya indirme" altındaki seçeneklerden hangi dosya türlerinin indirileceğini ayarlayabilirsiniz.