YORUM YAP
LG G5 Beklenen İlgiyi Görmedi

Teknolojinin büyüyen dev firmalarından olan LG, son çıkardığı mobil akıllı cihaz olan G5 modeli ile beklediği ilgiyi göremeyince mobil bölümü içerisinde kendini yenileme kararı aldı.

Bu yenilenme dahilinde LG bünyesinde çalışan birçok kişi işten çıkarılacak. İlk kez ürettiği bir amiral gemisi modelde modüler yapının denenmesinin riskli bir sonuç doğuracağını kabul eden LG, bu doğrultuda ürettiği modüler özellikli olan LG G5 modelini geçtiğimiz aylar içerisinde tanıtmıştı.

Diğer rakip firmalara oranla oldukça başarılı özellikleri bulunan cihazda şuanda soğuk rüzgarlar esiyor. Bu durumun ilerleyen zamanlarda çıkabilecek telefonlara da yansımaması için çalışmalar yapan LG, bu doğrultuda mobil bölümünü yeniliyor.

LG firması G2 ve G3 modelleriyle oldukça iyi bir satış grafiğini yakalamayı başarmıştı ama son çıkarmış olduğu G4 modelinde işler umulduğu gibi gitmedi.

Eğer ki LG firması bundan sonraki üreteceği G serisi cihazlara yani G6'yı modüler bir yapıda üretmezse, G5 için kullanılan modüllerin yada yeni cihaz için üretilecek olan modüllerin LG G6'da kullanılamayacak olması firmanın üzerinde uzun süredir reklam yaptığı bu özellikten hızlı vazgeçmesi kullanıcılar tarafında nasıl bir etkiyle karşılaşacağını zamanla görmüş olacağız.