YORUM YAP
Pokemon GO Nedir, Nasıl İndirilir ve Bazı Bilgiler

Pokemon GO bir zamanlar Google'unda bir parçası olan Niantic Labs tarafından geliştirilen bir sanal gerçeklik oyunudur.

Oyunda oyunculara gerçek dünyada saklanmış olan Pokemonları bulup yakalama görevleri veriliyor. Cihazın kamera ve GPS bilgisini kullanan Pokemon GO oyunu harita üzerinde canlı olarak pokemonların yerini kullanıcıya gösteriyor ve kullanıcılar harita üzerindeki bölgelere fiziksel olarak ilerleyip pokemonları yakalamak için uğraşıyorlar.  Gerçek hayatla entegreli olarak tasarlanan Pokemon GO'da örneğin su Pokemonları sadece deniz, göl gibi su kenarlarında bulunuyor.  

Yaklaşık 3 gün önce piyasaya çıkan ve tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO, oyun piyasasına hem Android hemde İOS işletim sistemleri için çıktı. Oyunun henüz tam sürümü yayınlanmadı ve 13 Temmuz itibariyle oyunu Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Almanya ve Yeni Zelanda'daki uygulama mağazalarından indirilme imkanı sağlanacak. Henüz Pokemon GO oyunu ülkemizde gelmemiş olsa da oyunu Android ve İphone cihazlarına özel versiyonlarını APK olarak indirip sorunsuz bir şekilde kurabiliyorlar. 

  • Pokemon GO APK indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Pokemon GO oyununun Android için nasıl indirileceğini kısaca anlatacak olursak; Öncelikle APK Mirror sitesini ziyaret edip orada bulunan Pokemon GO oyununu gerçekleştirecek olan APK dosyasını indirmeniz gerekiyor. Bu indirme işlemini gerçekleştirdikten sonra APK dosyasını çalıştırarak kurulumu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bazı Android işletim sistemli cihazlarda kurulum sırasında basit bir hata oluşabiliyor ve bu hatayıda çözmek için telefonunuzun Ayarlar > Güvenlik kısmına girip "Bilinmeyen Kaynaklar" seçeneğini işaretleyerek kurulum sorununu çözebilirsiniz. Kurulum tamamlandıktan sonra dilerseniz Ayarlar > Güvenlik kısmında yaptığınız ayarları eski haline getirebilirsiniz.

 

 İOS sürümünde indirmek için ise; Öncelikle Pokemon GO oyununu kurmak için Pokemon GO 'nun dağıtımının yapıldığı Amerika Birleşik Devletleri vb. ülkelerin iTunes Store'ları altında açılmış olan bir Apple kimliğine sahip olmanız gerekiyor. Apple kimliğini oluşturmanın en kolay yolu ise, telefonunuzdan Ayarlar kısmından iCloud seçeneğine tıklayın ve mevcut olan iCloud hesabınızdan öncelikle çıkış yapın. Daha sonra ekranda bulunan "Yeni bir Apple kimliği oluştur" yazısına tıklayın ve ABD' de bir hesap açmak için gerekli adımları izleyin. Karşınıza çıkan ödeme seçeneklerini hiçbirini işaretleyerek ve adresinizide ABD 'de bulunan herhangi bir şirket, üniversite vs. doldurarak kaydınızı bitirebilirsiniz. Veya mevcut iCloud hesabınızın konum bilgilerini değiştirerekde aynı işlemi yapabilirsiniz.