YORUM YAP
Pokemon GO Android'de Rekor İndirilme Sayısına Ulaştı

Gün geçtikçe hızlı bir şekilde büyümeye devam eden Pokemon GO, daha şimdiden Android platformunda kısa bir süre içerisinde 50 milyon indirilme sayısına ulaşarak rekor kırdı.

Henüz tüm ülkelerde kullanıma sunulmayan fakat hemen hemen dünyanın birçok bölgesinde geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan Pokmeon GO, gün geçtikçe artan başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Belirli ülkelerde kullanıma çıkmasının ardından birkaç gün içerisinde 10 milyon indirilme sayısına ulaşan Pokemon GO, yeni gelen istatistikler üzerine kısa bir zaman içerisinde 50 milyon indirilmeyle rekor kırdı. Pokemon GO oyununun İOS işletim sistemi kullanıcıları için istatistikleri henüz belli olmamışken ortaya çıkan bazı söylentilere göre 21 milyon aktif oyuncu kitlesiyle Apple şirketine büyük bir gelir kaynağı olarak nitelendiriliyor.

 

Amerika'nın geçmişten günümüze en çok indirilen ve en popüler oyunu olan Pokemon GO, tüm ülkelerde kullanıma sunulduktan sonra genel anlamda tüm rekorları kırarak 1 milyar sınırını geçecektir.