YORUM YAP
Türkiye'de AKK Devrini Kaldırabilecek Ortaklık

Hemen hemen tüm Türkiye genelinde internet kullanıcılarının sorunu olan adil kullanım kotası (akk) sorununu çözmek için dev şirketler bir araya geliyor.

Adil kullanım kotası sorununu kökten çözmeyi hedefleyen şirketler yeni çözümler için bir araya geldi. İnternet sağlayıcı olan şirketler her ne kadar sınırsız olarak internet paketi satsalar da bu paketlerin bir adil kullanım kotası (akk) oluyor ve bu kotayı aştığınız taktirde internet bağlantı hızınız 3 megabit'e düşüyor.

Yapılan açıklamalara göre Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat ve diğer alternatif operatörler birleşerek ortak bir alt yapı şirketi kuracaklar. Altyapı sağlayıcılarından Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Vodafone CEO'su Gökhan Öğüt, TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak ve Türksat Genel Müdürü Cenk Şen'in katılımlarıyla düzenlenen toplantıda önemli adımlar atıldı.

Atılan bu adımlarla birlikte yapılan açıklamada Türkiye'de yeni bir dönemin başlayacağına işaret ediliyor. Bu birleşim şirketinin en önemli ve ilk hedefi ise adil kullanım kotası (akk)'yi kaldırmak. Ortak Altyapı Şirketi (OAŞ), Rekabet Kanunu ve Elektronik Haberleşme Kanunu olmak üzere kurulacak ve kullanıcıya sunduğu hızlı internet hizmetini uygun fiyatlarla vererek Türkiye'deki internet anlayışını baştan yazacak.