YORUM YAP
Android Bildirim Işığı Rengini Değiştirme

Günümüzde akıllı telefonlar hemen hemen her alanda kullanıyoruz ve gün geçtikçe de hayatımızda olmazsa olmaz bir öneme sahip hale geliyor. Bu yazımızda Android işletim sistemli akıllı telefonlarında bulunan bildirim led ışığı değiştirme konusunu ele alacağız. 

Android'de bildirim ışığının rengini değiştirme yolu ile birlikte birçok işinizi kolaylıkla çözüme ulaştırabilirsiniz. Çünkü cevapsız çağrılar, gelen aramalar, gelen kısa mesajlar gibi telefona gelen bildirimlere farklı birer renk atayarak telefonu elinize almadan mesajın veya gelen aramanın kimden geldiğini veya hangi uygulamadan mesaj geldiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Android işletim sistemli cihazlarda bildirim ışığı rengini değiştirme özelliği bulunmadığı için bu işlemi gerçekleştirmek amacıyla dışardan ek bir uygulama indirmeniz gerekiyor.

WhatsApp geliştiricileri bu konuyu önceden düşünmüş olacakki kendi özellikleri arasına WhatsApp'dan gelen bildirimler üzerine bildirim ışığını değiştirmek için kendi ayarlarına bir özellik eklemiş. Fakat diğer cevapsız çağrılar, gelen sesli veya yazısal mesajları nasıl yapabiliriz. 

Öncelikle buraya tıklayarak oldukça kullanımı basit olan ve reklamsız bir uygulama LED Controller'ı indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı akıllı telefonunuza kurduktan sonra uygulama içerisinden cevapsız çağrıları, smsleri vs. gelen bildirimlerin bildirim ışığındaki renklerini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.