YORUM YAP
Adil Kullanım Kotası(AKK) Dolunca Hız Artacak

Ülkemizde uygulanan adil kullanım kotası (akk) ile savaş her geçen gün devam ediyor. Adil kullanım kotası(akk) limitlerini yükseltmek isteyen BTK, kota limitlerini ilk aşamada yükseltemesede, aşım sonrasında düşürülen hızın tekrar yükseltilmesi için çalışmalara başladı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu(BTK), gelen talep ve doğrultular neticesinde ülkemizde akk'yi tamamen kaldıracağa benziyor.

Eğer Adil Kullanım Kotası Nedir? diye soru soracak olursanız hemen açıklayalım; Ülkemizde sınırsız diye satılan bir internet paketinin hız ve kullanım açısından tamamen sınırsız olmamasından kaynaklanan bir engelleme niteliği taşıyor. Tahattütte pek dile getirilmeyen ve kullanıcıların hızının düşmesinin ardından duydukları akk, belli bir kotayı aşmanızdan sonra hızınızın 3 mb'ye düşürülmesi olayıdır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)'nın yaptığı yeni düzenleme ile birlikte en azından düşürülen hızı şuanlık 2 Mbps daha arttırarak 3 Mbps'den 5 Mbps'ye çıkarması bekleniyor. Adil kullanım kotasını tamamen kaldırmayı hedefleyen btk'nın bu hamlesi aşama aşama ileri giderek sonuca ulaşması bekleniyor.