YORUM YAP
FETÖ'den Yerli Yazılımlara Siber Saldırı Hazırlığı

Ülkemizdeki 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü yeni saldırılarını fiziksel olarak değil bu sefer internet aleminden yapıyor.

Yeni saldırılarını yerli yazılım şirketlerine siber saldırılar olarak yapan FETÖ, gözünü yerli yazılım şirketlerine dikti. Yerli yazılım şirketlerini satın almak için ABD, İngiltere ve Almanya başta olmak üzere birçok ülke üzerinden teklifler vermeye başladı. 

Son zamanlardaki yerli yazılım şirketlerine gelen yoğun teklifler üzerine araştırma yapan yetkililer bu tekliflerin ucunun Fetullahçı Terör Örgütüne uzandığını açıkladı. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamda yabancı yazılım şirketlerinin eğer isterlerse ülkemizdeki en kritik bilgilere dahi kolaylıkla ulaşabilecek olması bunun devletin güvenliği bakımından oldukça tehlikeli olduğunu belirterek uyarılarda bulundu. 

CPM Yazılım ve Yönetim Kurulu Başkanı Recep Palamut, şirketlerinin %100 olarak yerli olduğunu belirterek konuşmasına başladı ve  İngiltere'den birçok firmanın satın alma tekliflerini yaptığını ancak bu teklifleri kesin bir dille reddettiğini açıkladı.

Konuşmasında kamu kurumlarının yabancı şirketlerle çalışmasınınülke güvenliğini oldukça riske soktuğunu belirtti ve kamuda Alman yazılım şirketi olan SAP, Oracle ya da Microsoft kullanılıyor ve bu hiçbir ülke için stratejik kurumlarının yazılımlarını yabancılara emanet etmemesi gerektiğini vurguladı.