YORUM YAP
İphone 7 Kullanıcıları Kandırdı

Teknoloji devi Apple'ın son çıkarmış olduğu mobil cihaz olan İphone 7, bu aralar ilginç bir haberle gündeme geldi.

Youtube üzerinden paylaşılan bir videoda matkapla kulaklık deliği açabilme önerisine inanan kullanıcılar bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda görücüye çıkan İphone 7 ve İphone 7 Plus modelleri, bilindiği üzere diğer modellerden farklı olarak 3.5mm genişliğindeki jak girişi olmadan geliyor. Sahip olduğunuz kulaklıkları kullanabilmeniz için ufak bir aparata ihtiyacınız oluyor.

 

Geçtiğimiz hafta dünyaca ünlü video paylaşım platformu olan Youtube üzerinden bir kullanıcı, matkapla İphone 7'ye kulaklık girişi açmıştı ve bu işin ilginç tarafı bu işi ciddiye alan İphone kullanıcıları oldu ve bunun gerçek olabileceğini düşünüp kendi cihazlarını matkapla delenler oldu. Meşhur matkap ile kulaklık girişi açma videosunun altına atılan yorumlarla kullanıcıların bu durumu gerçek sandığı olgusu ortaya çıktı.

İşin ilginç tarafı videoda kullanılan matkap'ın boyutunu soranlar dahi var :) Bu duruma inanan kişilerinde olduğunu düşünecek olursak böyle bir olayın imkansız olduğunuda siz okurlarımıza hatırlatmak isteriz.