YORUM YAP
Google Chrome'a Dişli Rakip Geliyor

Kullandığımız tarayıcılar arasında, gelişmiş özellikleriyle dikkatleri üzerine toplayan Maxthaon, yayınlayacağı yeni versiyonu MX5 ile birlikte sonbahar'da kullanıma sunulacak.

Yeni sürüm haberlerinin gelmeye başlamasıyla Chrome ve Firefox için yeni bir rakip olarak ortaya atıldı ve Çinli firma Maxthon'un tarayıcısı, yeni özellikleriyle birlikte Google Chrome ve Firefox'u oldukça zorlayacak gibi gözüküyor. Maxthon'u diğer tarayıcılar arasındaki en büyük farkı; bulut sistemiyle entegre olmasıydı.

Passkeeper - Neredeyse bütün tarayıcılarda bulunan şifre senkronizasyonu özelliğinin gelişmiş versiyonu. Şifrelerinize notlar atayabiliyorsunuz ve düzenleyebiliyorsunuz. Daha gelişmiş bir güvenlik sistemiyle korunan passkeeper'da, şifrelerinizi şifreleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda tek kullanımlık şifreler de oluşturabiliyor. 

UUmail - Bazen, bir şeyler indirmek için garip sitelere girmek zorunda kalıyoruz; indireceğimiz dosya için üye olmamız şart oluyor. UUmail; çok hızlı bir şekilde, sahte bir mail hesabı almamızı ve yönetmemizi sağlıyor. Artık girdiğimiz bu gibi sitelerde, otomatik olarak sahte mail adresimiz devreye giriyor.  

Infobox - Tarayıcılarda yer alan sık kullanılanlar bölümünün fazlasıyla gelişmiş hali. Siteleri; ayrı kategorilere koyup notlar ekleyebiliyoruz. Bu özellik sayesinde, ekstra bir not uygulaması kullanma ihtiyacından da kurtuluyoruz; istediğimiz an, çevrimdışı not tutabiliyoruz ve hepsi, diğer cihazlarımızla senkron oluyor. Kısaca, infobox; bir not uygulamasının, sık kullanılanlarla birleştirilmiş versiyonu. 

Yeni adıyla MX5'in Kasım ayının 2.haftasına doğru yayınlanması planlanıyor. Şuanki sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.